promo - Informacja Turystyczna Chełmża

Informacja Turystyczna
Title
Przejdź do treści
Promocja Chełmży to także nieodpłatne udostępnianie folderów i planów miasta.
 
Inna formą działalności promocyjnej jest sprzedaż pamiątek i wydawnictw. Duża popularnością cieszą się gadżety – magnesy, kubki, pinsy z wizerunkiem  miasta lub z elementem związanym z jego historią. Sprzedajemy również pocztówki, zakładki, plany i mapy. Wydawnictwa o Chełmży – głównie o jej historii, ciekawych miejscach i niezwykłych ludziach – kupują zarówno turyści, jak i chełmżanie. Oferta wydawnicza obejmuje również pozycje o historii najbliższego regionu – powiatu toruńskiego, ziemi chełmińskiej, Pomorza i Kujaw. PIT posiada  propozycje dla dzieci w postaci książek z lokalnymi legendami i podaniami.
 
W 2018 roku Chełmża znalazła się w programie Kujawsko – Pomorskie konstelacje dobrych miejsc – Paszport turystyczny 2018. Umieszczenie Chełmży w jednej z konstelacji zaowocowało wzmożonym  ruchem turystycznym uczestników akcji. Rok później nasze miasto było także  jednym z punktów konstelacji ETNO PASZPORTU TURYSTYCZNEGO 2019.
 
Działalność edukacyjna skierowana jest głównie do mieszkańców miasta i okolic, zarówno do dzieci jak i dorosłych. Można umówić się na spacer po mieście lub na zajęcia.
 
Wróć do spisu treści