Bulwar - Informacja Turystyczna Chełmża

Informacja Turystyczna
Title
Przejdź do treści
Bulwar 1000 - lecia i Pomost
Bulwar Chełmżyński, czyli bulwar 1000 – lecia jest miejscem wyjątkowym. Odnowiony, odrestaurowany, z atrakcyjnym amfiteatrem stanowi nie tylko wyjątkowe miejsce spotkań, jest jednym z punktów oprowadzania wycieczek, ale także jest odpowiednim miejscem miejskich imprez kulturalnych. 22 sierpnia 2014 roku uroczyście i oficjalnie otwarto w Chełmży nowy deptak przy Bulwarze 1000 – lecia. Jest to pomost, który łączy dwa przeciwległe brzegi jeziora Chełmżyńskiego. Można nim przejść na ulicę Plażową.
Wspomniany pomost ma długość ponad 260 metrów i szerokość 2,5 metrów. Posiada kładki do cumowania sprzętu wodnego oraz łukowe mosty pozwalające przepływać pod nim kajakom i łódkom.
Deptak zaczęto budować już w 2013 roku. Powstał on na stalowych palach, na wysokości 70 metrów nad lustrem wody. Podkład wykonano z tworzywa sztucznego, a barierki z drewna. Obiekt ten jest oświetlony i stał się już popularną atrakcją turystyczną. To miejsce atrakcyjne zarówno dla turystów, jak i mieszkańców miasta. Wieczorem jest pięknie oświetlony, dzięki czemu staje się idealnym miejscem do spacerów.
Wróć do spisu treści