Bulwar - Informacja Turystyczna Chełmża

Informacja Turystyczna
Title
Przejdź do treści
Bulwar 1000-lecia i plaża Ustronie
Ustronie to jedna z czterech miejskich plaż nad Jeziorem Chełmżyńskim. Znajduje się tam najwięcej atrakcji dla wypoczywających, m.in. boisko do siatkówki, zaplecze gastronomiczne, toalety, plac zabaw, miejsce do grillowania czy wypożyczalnia sprzętu wodnego. Plaży strzeże zespół ratowników. Jest czynna w sezonie letnim, który rozpoczyna się po zakończeniu roku szkolnego i trwa do końca sierpnia.
 
Plaża i ciągnący się wzdłuż jeziora Bulwar 1000–lecia tworzą przestrzeń wyjątkową. Odnowiony pomost, atrakcyjny amfiteatr i scena na wodzie stanowią nie tylko miejsce do rekreacji, stały się także centrum organizacji miejskich imprez rozrywkowych.
 
Powstały w 2020 roku nowy pomost z efektowną pływająca sceną to jedna z największych inwestycji nad jeziorem ostatnich lat. Niewątpliwie jest to też konstrukcja o standardach na miarę obecnych czasów. Scenę o wymiarach 12 na 9 m wyposażono w przenośne zadaszenie, od strony jeziora zamontowano drewniane balustrady zapewniające bezpieczeństwo. Dzięki temu, że doprowadzony jest tam prąd możliwe jest nagłośnienie organizowanych wydarzeń kulturalnych. Nowy pomost liczy łącznie ok. 111 m długości. Znalazły się tam miejsca dla ratowników, a także dla wędkarzy.  
Wróć do spisu treści