Zapraszamy na wycieczkę - Informacja Turystyczna Chełmża

Przejdź do treści

Menu główne:

Zapraszamy na wycieczkę

Wakacje pomału dobiegają końca, ale to nie oznacza przecież koniec sezonu turystycznego. Jesień to również wspaniały czas na odpoczynek.

Masz dość tłumów, zatłoczonych ulic, korków, nieprzejezdnych dróg? Właśnie to może jest znak, że powinieneś zwiedzać jesienią. Wówczas jest zdecydowanie mniej tłoczno, a co za tym idzie, możesz na spokojnie odwiedzić wszystkie miejsca i zobaczyć rzeczy, które zawsze Cię interesowały.

Koniec sierpnia, wrzesień, a czasami nawet i październik to odpowiedni czas na zwiedzanie, nie tylko Chełmży. Wówczas w wielu kurortach, nawet tych najbardziej popularnych, wolne są miejsca noclegowe. Znacznie łatwiej i przede wszystkim taniej można znaleźć kwaterę. Poza tym nasuwa się pytanie: dlaczego warto wziąc urlop we wrześniu i wówczas zdecydować się na (po)wakacyjny wypad?

Na plus zdecydowanie przemawiają mniejsze korki. Autostrary, drogi nie są tak zatłoczone. Zdecydowanie szybciej dotrzesz do celu, a co za tym idzie - droga będzie mniej męcząca. Również mniejszy natłok turystów znajduje się w atrakcyjnych kurortach. Zatem szybciej i taniej znajdziesz nocleg, łatwiej zaparkujesz samochód itp. Mniej również będziesz czekał w kolejkach, np. do kas czy w oczekiwaniu na obiad. Same plusy!

Kolejnym argumentem są ceny, Poza sezonem w większości przypadków są one niższe. Tyczy się to nie tylko noclegów, ale również atrakcji. Napisaliśmy - "w większości przypadków", ponieważ to wcale nie mu być regułą.

Kolejną sprawą jest pogoda. W ciągu ostatnich lat pogoda w Polsce nie rozpieszcza latem. Natomiast całkiem ładnie i słonecznie potrafi zaskakiwac jesienią. Niekiedy okazuje się, że we wrześniu jest znacznie cieplej i słoneczniej niż np. w sierpniu. Co prawda, rzadko kiedy można pozwolić sobie np. na kąpiele w morzu czy kąpiele słoneczne. Chociaż to też również kwestia szczęścia. Zdecydowanie urlop we wrześniu nie oznacza konieczności wyjazdu do ciepłych krajów. Polska jest równie piękna, wczesną jesienią. Są również osoby, które przekonane są o atrakcyjności polskich krajobrażów tylko zimą i tylko w tę porę roku planują urlop. To oczywiście kwestia przekonań.

Natomiast Chełmżę można i warto zwiedzić właściwie o każdej porze roku. Pięknie prezentuje się zarówno w blasku letniego słońca, jak i opruszona śniegiem. Krajobrazy potrafią zaskakiwać. Jednak to nie tylko jedyna atrakcja. Chełmża ma ciekawą historię, która niesie ze sobą wiele ciekawostek, nie do końca wyjaśnionych tajemnic. Może odkryjesz je właśnie Ty?
 

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego