Podsumowanie roku 2015 - Informacja Turystyczna Chełmża

Przejdź do treści

Menu główne:

Podsumowanie roku 2015

Punkt Informacji Turystycznej działa od 1 czerwca 2015 roku, a już na swoim koncie odnotował mnóstwo osiągnięć. Z prowadzonych w Punkcie statystyk wynika, iż Punkt odwiedziło kilkaset osób!
Strzałem w dziesiątkę okazały się organizowane na naszym Facebooku konkursy. Polegały one m.in. na wymyśleniu hasła, wierszyka, piosenki reklamującego XXXV Dni Chełmży, czy rozpoznanie ulicy, miejsca, budynku na zdjęciach starej Chełmży. Poza tym zostały organizowane różnorodne konkursy plastyczne. Okazuje się, że chełmżanie są bardzo zainteresowani historią miasta, ale również zaangażowani w różne inne akcje. Działaliśmy i nadal działamy na rzecz schroniska dla zwierząt w Toruniu. Zbieramy żywność, koce, zabawki dla przebywających tam zwierząt. Chełmżanie pokazali, że nie jest im obojętny los zwierząt.

Dobrym pomysłem okazały się przygotowane lekcje turystyczne dla uczniów. Odwiedziły nas klasy ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Cieszymy się, że inicjatywa spotkała się z wielkim uznaniem i że nauczyciele dbają o edukację swoich uczniów w zakresie wiedzy o mieście, w którym mieszkają i z którego pochodzą. Wynikiem przeprowadzonych zajęć są liczne prace plastyczne oraz zdjęcia.
Poza tym odwiedziło nas mnóstwo turystów nie tylko z okolic, z Polski, ale także ze świata. Mieliśmy gości z Niemiec, Francji, Danii, Irlandii, Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że Chełmża jest niezwykle atrakcyjna turystycznie i z roku na rok przyciąga coraz to większe rzesze turystów!

Dziękujemy, że jesteście z nami!
87-140 Chełmża Tumska 12 tel 725-316-554 e mail:it.chelmza@onet.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego