Podsumowanie 2016 - Informacja Turystyczna Chełmża

Przejdź do treści

Menu główne:

Podsumowanie 2016

Teoretycznie okres turystyczny został zakończony. W tym roku odnotowaliśmy zdecydowanie jeszcze większe zainteresowanie naszym miastem.

Punkt Informacji Turystycznej działa od 1 czerwca 2015 roku. Jest to, zatem tak naprawdę drugi sezon turystyczny. Przez ten czas zauważyliśmy zdecydowanie większe zainteresowanie Chełmżą. Przyjeżdżają do nas turyści z niemal całej Polski, ale również z zza granicy. Cieszymy się, że nasze miasto doceniane jest również w kontekście zabytków. Goście chętnie odwiedzają Konkatedrę pod wezwaniem św. Trójcy, ale również wybierają się na wycieczkę ulicami miasta. Przewodnik Wioleta Derkowska opowiada o historii i początkach miasta, zdradza ciekawostki, wskazuje interesujące miejsca.

Nie tylko dla turystów
Coraz większe zainteresowanie miastem wykazują chełmżanie. Wiele z nich, jak się okazuje, nie zna dobrze historii miasta, w którym się urodzili. Na szczęście coraz chętniej udają się Punktu Informacji Turystycznej po ciekawostki i informacje na ten temat. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem obejmuje m.in. starówkę, bulwar 1000 – lecia, kościół św. Mikołaja, wieżę ciśnień, miejsca pamięci, Miejską Izbę Muzealną itp. Na zwiedzanie miasta z przewodnikiem można umówić się telefonicznie: 725 316 554 oraz osobiście w Punkcie Informacji Turystycznej. Ponadto zwiedzający otrzymują na koniec pakiet bezpłatnych materiałów, poszerzających zdobytą wiedzę.

Wiedza dla szkół
Ponadto przewodnik Wioleta Derkowska w ramach zajęć turystycznych dla szkół prowadzi bezpłatne zajęcia dla uczniów. Zajęcia są bezpłatne. Blok zawiera 9 lekcji. Każda z nich jest o czymś innym i ściśle wiąże się z turystyką Chełmży oraz regionu. Do każdej lekcji przygotowane są zadania sprawdzające zdobytą wiedzę. Uczniowie otrzymują również bezpłatne materiały. Zapraszamy do korzystania z bezpłatnej oferty!
 

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego