Lekcje turystyczne - Informacja Turystyczna Chełmża

Przejdź do treści

Menu główne:

Lekcje turystyczne

Poznaj miasto, w którym żyjesz i doceń jego piękno!
 
Zajęcia przeznaczona zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjum czy liceum! Program dostosowywany jest odpowiednio do grupy wiekowej uczestników. Uczniowie po zakończeniu bloku lekcji turystycznych zawartych w programie będą mieli pełną wiedzę na temat miasta Chełmży, historii, ciekawostek, legend i tradycji z nim związanych. Jedna lekcja przypada na jeden miesiąc roku szkolnego. Plan realizowany jest od września do kwietnia danego roku szkolnego. W razie potrzeb możliwe są przesunięcia terminów realizacji lekcji.
Punkt Informacji Turystycznej zastrzega sobie prawo do zmiany tematów, czy też sposobów przeprowadzania zajęć.
 
Kontakt: 725 316 554

Program zajęć o Chełmży dla szkół
 
 
Lekcja 1: Punkt Informacji Turystycznej i legendy o Chełmży
Czy wiesz, że na terenie Chełmży działa Punkt Informacji Turystycznej? Czym się zajmuje? Poza tym poznasz swoje miasto. Mówi się, że w każdej legendzie jest ziarenko prawdy. Czy Ty znasz legendy związane z Twoim miastem? Zaskoczę Cię: jest ich aż 8!
 
Lekcja 2: Chełmżyńskie miejsca pamięci
W czasie II wojny światowej poległo wiele osób, które bohatersko walczyły o wyzwolenie ojczyzny. Wśród nich byli chełmżanie. Czy wiesz, gdzie znajdują się pomniki i tablice ku czci ich pamięci?
 
Lekcja 3: Konkatedra pod wezwaniem św. Trójcy
To jeden z największych zabytków naszej małej ojczyzny. Znajdują się tam najcenniejsze zabytki, którzy doceniają i chętnie oglądają przyjeżdżający z całego świata turyści. Katedra niesie za sobą wielką tajemnicę, niektóre z nich nie zostały odkryte do dziś dnia. Poznaj wszystkie ciekawostki z nią związane.
 
Lekcja  4: Chełmża jaką (nie)znamy (wycieczka po mieście)
Zwiedź Chełmżę jeszcze raz! To wycieczka po Chełmży, podczas której w praktyce poznasz jej historię. Odwiedzimy starówkę, wybierzemy się na Bulwar 1000 – lecia!  Poznasz mniejsze, ale równie cenne zabytki Chełmży. Czy wiesz ile lat ma Wieża Ciśnień? Gdzie znajduje się najstarsza kamienica w Chełmży? Znasz rok powstania kościoła św. Mikołaja?
 
Lekcja 5: Chełmża ze starej fotografii
Chełmżę obecnie przecież znasz, a czy wiesz jak wyglądała dawniej? Jak nazywały się jej poszczególne ulice? Czy wiesz, że w Chełmży funkcjonował Browar, a cukrownia była jedną z największych w Europie?
 
Lekcja 6: Miejska Izba Muzealna
To miejsce, w którym poznasz najdalej idącą historię. W tych czterech ścianach Izby Muzealnej, mieszczącej się Bibliotece Miejskiej, zamknięta jest cała historia naszych przodków oraz pasje mieszkańców Chełmży. To wiedza w pigułce o tym, jak żyli i czym się zajmowali dawni mieszkańcy ziemi chełmińskiej.
 
Lekcja 7: Znani chełmżanie
Chełmża ma wielu zasłużonych mieszkańców. Dawniej i dziś, były i nadal są osoby, które w jakikolwiek sposób poświęcają się dla Chełmży i przyczyniają się do zachowania jej historii, tradycji.
 
Lekcja 8: Przewodniki turystyczne
Czy wiesz, że Punkt informacji Turystycznej oferuje wypożyczenie przewodników i map nie tylko z całej Polski, ale i świata? Tym razem odkryjemy cały świat, zwiedzimy najciekawsze i najpiękniejsze jego zakątki. Ale uwaga! Nie będzie to typowa lekcja geografii!
I E z Gimnazjum w ramach lekcji turystycznych, poznaje historię i zabytki katedry.
Na wycieczkę do konkatedry wybrała się również klasa III A z SP 2
Klasa III B z SP 2 poznaje zabytki konkatedry
Klasa III B z SP 2 na lekcji o chełmżyńskich miejscach pamięci
Kolejna lekcja - tym razem z chełmżyńskimi legendami zapoznała się klasa III A z SP 2
Klasa III A SP 2 - lekcja o chełmżyńskich miejscach pamięci
Lekcja turystyczna o legendach chełmżyńskich, w której wzięli udział uczniowie SP 2 z klasy III B
II P Gimnazjum zwiedza chełmżyńską konkatedrę z przewodnikiem i poznaje jej historię oraz najważniejsze zabytki
Klasa III A z SP 2 odwiedziła Miejskiej Izbę Muzealną i obejrzała i film o Edwardzie Beszczyńskim
Klasa II A z SP 2 na lekcji turystycznej poznała sposób działania PIT oraz legendy chełmżyńskie
87-140 Chełmża Tumska 12 tel 725-316-554 e mail:itchelmza@pimbp.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego